Okna

Okno dachowe FAKRO to produkt o wysokiej jakości wytwarzany z najlepszych surowców, w oparciu o najnowsze technologie, gwarantujące trwałość, bezpieczeństwo, funkcjonalność i bardzo dobre parametry termoizolacyjne. O trwałości okien dachowych FAKRO decyduje między innymi specjalnie dobrane, najwyższej jakości drewno sosnowe, klejone warstwowo, impregnowane próżniowo i dwukrotnie malowane. Drewno osłonięte jest z zewnątrz profilami z blachy aluminiowej powlekanej poliestrem, odpornym na działanie czynników atmosferycznych i promieni słonecznych UV. Zastosowanie termoizolacyjnych szyb zespolonych o współczynniku przenikania ciepła U szyby = 1,1 W/m2K, wypełnionych gazem szlachetnym sprzyja utrzymaniu ciepła na poddaszu. Tak dobre parametry to przede wszystkim rezultat nałożenia na wewnętrzną stronę jednej z szyb warstwy srebra, odbijającej promieniowanie cieplne.W efekcie pozwala to zmniejszyć straty ciepła w okresie zimowym i ograniczyć nagrzewanie pomieszczenia latem. Bezpieczeństwo zapewniają hartowane szyby o podwyższonej wytrzymałości, odporne na gradobicie, objęte wieczystą gwarancją.

ok1

Z uwagi na szczelność stolarki otworowej stosowanej w nowoczesnym budownictwie pojawia się problem z prawidłową wentylacją, co może powodować występowanie kondensacji pary wodnej w pomieszczeniach. W celu ograniczenia tego zjawiska, w oknach FAKRO stosowany jest nawiewnik. Zapewnia on stały, regulowany dopływ świeżego powietrza przy zamkniętym oknie, dzięki czemu możliwe jest sprawne działanie wentylacji grawitacyjnej na poddaszu. Nawiewnik przez odpowiednie ukształtowanie kanału przepływu powietrza ma znakomite właściwości filtracyjne i akustyczne, a zamontowany w ościeżnicy okna nie zmniejsza efektywnej powierzchni przeszklenia.

Klamka umieszczona w dolnej części okna zapewnia jego łatwą obsługę niezależnie od wysokości montażu. Konstrukcja klamki umożliwia trójstopniowe ryglowanie, co pozwala na mikrouchylenie okna. Funkcjonalne okucia zastosowane w oknach FAKRO zapewniają ich łatwą obsługę. Zawias umożliwia pozostawienie skrzydła w pozycji uchylenia oraz obrót skrzydła o 1800, umożliwiający wygodne mycie zewnętrznej szyby. Dzięki zasuwce ryglującej, możemy zablokować uchylone lub obrócone skrzydło okienne.

Kątowniki montażowe FAKRO umożliwiają montaż okna w połaci dachu zarówno na krokwiach jak i na łatach. Montaż na łatach jest łatwiejszy i szybszy, szczególnie przy małych rozmiarach okien.